+ Lidé

1. února 2008 v 11:51 | Katsuo - Martin |  + Japonsko
Populace : Japonsko má populaci kolem 127 milónů obyvatel. S tímto číslem se dosává na 9 místo na světě v počtu obyvatel. Většina populace žije ve velkých městech jako je Tokyo, Yokohama a Osaka. V Japonsku téměř nežíjí žádní imigranti. Je to dáno přísnou imigrační politikou japonské vlády. Za zmínku snad jen stojí komunita 650.000 tisíc korejců. Ale je pravda, že rozeznat je od samotných japonců je téměř nemožné i pro místní. Zbytek cizinců jenž žijí v japonsku jsou převážně zaměstnanci pracují na smlouvu pouze na určitý čas. Jedná se především o pracovníky z Jižní Asie, Číny, Jižní Ameriky a dalších západních zemí. V Japonsku rovněž žijí určité minoritní skupiny. Jednou z nich jsou Burakuminové. Tito lidé jsou japonskou společností jaksi odstrkováni až na samý okraj. Ačkoliv dle zákona mají všichni stejná práva, v hloubi společnsoti toto opovržení stále přetrvává. Burakuminové byly všichni jenž se nějakým způsobem dostávaly do kontaktu se smrtí. Jednalo se tedy o např. o řezníky, hrobníky atd. Další unikátí skupinou lidí jsou Ainkové. Pocházejíc ze stejnojmeného ostrova a převážně žijící na Hokaidu.
Japonská populace vykazuje za poslední roky malou porodnost z čehož se usuzuje, že se tato společnost bude zmenšovat. Rovněž zdejší populace stárne.

Vzdělání : Co se týká vzdělání je naprosto nezbytné a prioritní pro každého člena společnosti. Vzdělání zde zcela určuje budoucnost každého. Japonci již od útlého věku podstupují tvrdý trénik jenž třídí slabší od silnějších. Tvrdá konkurence až do univerzitních příjmacích zkoušek nenechává téměř žádný prostor pro jiné činosti. Během přípravy na zkoušky je zcela běžné, že studenti spí jen pár hodin denně. Každý si je velmi dobře vědom, že pouze nejvyšší stupeň dosaženého vzdělání je cestou k úspěšné kariéře. Kariéra sama o sobě zastává mnohdy důležitější místo než je rodina.

Unikátní společnost : Japonská společnost a kultura je ve světě naprosto unikátní a samotní japonci jsou si toho velmi dobře vědomi. Pokud Japonsko navštívíte ke stejnému zjištění velmi rychle přijdete.

Muži a Ženy : Tradiční rolí ženy bylo starat se o dům,rodinu a dohlížet na rodiné finance. V denšní době sice stále něketré ženy volí kratší vzdělání a staví se do této role. Avšak nutno říci, že čím více žen se snážít jít za svými ambicemi a vydává se na cestu kariéry. Každá žena se tedy sama musí rozhodnout buď pro rodninu nebo kariéru. V společnosti jsou ženy stále jaksi diskrimonovány. Mnoho firem a podniků nechce ženy, které chtějí budovat perspektivní kariéru a raději je vidí v rolích hospodyněk. Na druhé straně ani mnoho mužů neche ženy jenž staví kariéru na první místo.

Chcete na rande s Japonkou ? První čeho si asi všimnete je, že mnoho japonců a japonek je velmi plachých a stydlivých. Mnohdy to není dáno ani jejich charakterem, ale spíše tím, že setkání s cizincem je pro ně něčím s čím si nevědí rady jak naložit. Jejich společnost a výchova jenž je stále velmi uzavřená je na takovéto věci nepřipravuje. Rovněž neznaolost cizích jazyků ještě zvětšují mnohdy už tak velkou bariéru. Jak tedy na to ? S úsměvem a přátelským gestem budete mít určitě šanci. Další skupinou japonců a japonek jsou ti jenž vyhledávají cizince za každou cenu jen proto, aby si mohli procvičit znalosti angličtiny. V těchto případech Vaše city pečlivě hlídejte nebo se můžete velmi zklamat.

Cizinec v Japonsku : I kdybyste v Japonsku žili tisíc let pořád budete Gaijin. Tak zde přezdívají cizince. Můžete získat respekt,obdiv a uznání třeba tím, že se budete velmi zajímat o japonskou kulturu a historii. Můžete dělat mnoho věcí, ale to, že zde budete vždy cizinec nikdy nezměníte.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.